خانه / ديدگاه اعضاي هيئت مديره / خودتوانمندسازی – برای «دوست داشتن کاری که انجام می‌دهیم»

خودتوانمندسازی – برای «دوست داشتن کاری که انجام می‌دهیم»

images-13

   دکتر مریم نظری

       عضو هیئت مدیره‌ی انجمن

به دلایل گوناگون،‌ شاید کمتر پیش بیاید کاری را انجام دهیم که انتخاب اول ما باشد. از این رو شاید همه ما به نوعی در زندگی فردی، تحصیلی یا حرفه‌ای خود تجربه انجام کاری «از سرناگزیری» داشته باشیم. در چنین شرایطی فرد معمولا سه گزینه پیش روی دارد:

گزینه اول:  آن کار را ترک کند و  برای پرداختن به علائق خود هزینهِ‌های لازم (زمانی، مالی، انرژی …) را بپردازد و کاری را انجام دهد که به آن علاقه مند است.

گزینه دوم: با کمال نارضایتی کاری را که دوست ندارد انجام دهد و تا آخر عمر نقش «قربانی» را ایفا کند و گناه ناخوشحالی‌های خود را به گردن دیگران (خانواده، دوستان، سیستم آموزشی، محیط کار و غیره) بیاندازد؛

گزینه سوم: مسئولیت ماندن/انتخاب خود را بپذیرد و برای دوست داشتن کاری که انجام می‌دهد در آن کار ورزیده و توانمندشود تا بتواند در آن کار خلاقانه عمل کند و از آن کار لذت ببرد.

در صورت انتخاب گزینه اول یا سوم لازم است تا خود را توانمند و ورزیده کنیم. خودتوانمندسازی مکانیزمی است برای غلبه برمحدودیتهای قابل کنترل توسط فرد و پرورش خلاقیت. منظور از خلاقیت «بهترین از نوع خود بودن» است، اینکه فرد بتواند بهترینهای خود را برای انجام کارهای محوله یا موردعلاقه عرضه کند تا دو حس خوب «رضایت از خویشتن» و «مفید بودن» را تجربه کند.

ادامه مطلب…

китайские смартфоныВысоковольтное оборудование

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *