خانه / آرشيو / اخبار / سخنرانی علمی «بازی‌وارسازی: ابزار ایجاد انگیزه» برگزار می‌شود

سخنرانی علمی «بازی‌وارسازی: ابزار ایجاد انگیزه» برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومي انجمن، گروه تخصصي مديريت رسانۀ انجمن علمي مديريت اطلاعات ايران، سخنراني علمي در زمينه‌ي بازي‌هاي رايانه‌اي با عنوان « بازي‌وارسازي: ابزار ايجاد انگيزه» را برگزار مي‌كند.

سخنران: جناب‌ آقاي جواد نيك‌پيام، كارشناس بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي و دانشجوي دكتري مديريت رسانه

زمان: دوشنبه دوم شهريور‌ماه 1394، ساعت 16

مكان: پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران(ايرانداك)؛ تالار سخن

علاقه‌مندان براي شركت در اين سخنراني، مي‌توانند نام و نام‌ خانوادگي خود را به رايانامة انجمن به نشاني isaim[at]irandoc.ac.ir ارسال نمايند.

مفهوم بازي‌وارسازي:

بازی‌ها و فناوری­‌های مرتبط با بازی‌ها بخش مهمی از زندگی روزمره شده­‌اند و به سرعت مرزهای خود را به عنوان رسانه‌هاي نوظهور گسترش می‌­دهند. به منظور بهره‌مندی از علاقه و اشتیاق روزافزون جامعه به بازی‌­ها و بهره‌برداری ابزاری از اجزا آنان و تفکر بازی­گون در ایجاد انگیزش، تغییر رفتار، و حل مسائل، مفهوم بازی‌وارسازی[Gamification] متولد شد. بازی­‌وارسازی، را «فرآیند استفاده از تفکر بازی و بکارگیری تکنیک‌های طراحی بازی، مکانیک‌های بازی و سبک بازی‏‌گون در هر زمینه‌ای (غیر بازی) جهت حل مسئله و درگیرسازی‌ مخاطبان» تعریف کرده‌­اند.  به بیان ساده­‌تر، در طراحی سیستم‌های مبتنی بر مفهوم بازی­‌وارسازی سعی برآن است تا با استفاده از المان­‌های بازی­ (بجای بازی کامل)، تجربه کاربری و تعهد کاربر در حوزه­‌ها و زمینه‌های جدی و غیر بازی ارتقا یابد.

از آنجایی که نسل حاضر در جهانی رشد کرده است که بازی‌های رایانه‌­ای به عنوان سرگرمی رایج و در دسترس همه عمومیت داشته­‌اند، استفاده اهرمی از بازی­‌وارسازی بمنظور ایجاد انگیزش در آنها امری توجیه پذیر است، هرچند استفاده از آن به معنی نادیده انگاشتن سایر عوامل نیست. بر این اساس سخنرانی فوق تلاشی است بر معرفی مقدماتی مفهوم بازی­ وارسازی.

  پوستر سخنراني را از اينجا دريافت كنيد.депутат лобановский тушь косметиста

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *