خانه / آرشيو / اخبار / آخرین مهلت ثبت نام در کارگاههای فصلی پژوهش مولد کیفی

آخرین مهلت ثبت نام در کارگاههای فصلی پژوهش مولد کیفی

انجمن علمی مدیریت اطلاعات ایران برگزار می کند:

کارگاه‌های فصلی «انجام دهیم تا بیاموزیم» پژوهش مولد و ماندگار(1)

 

این کارگاه‌ها در مهر 93، در سه فصل جداگانه به شرح زیر و با تدریس سرکار خانم دکتر مریم نظری عضوهیئت مدیره این انجمن برگزار می شوند:

فصل اول  طراحی: آموزش و تمرین شیوه های خواندن و نوشتن مبانی نظری و پیشینه پژوهش، طراحی بخش بیان مسئله، چهارچوب نظری، پرسش اصلی، و پروتکل پژوهش (طراحی پرسشهای عملیاتی، تعیین روش و داده).

فصل دوم- اجرا: آموزش و تمرین شیوه های برقراری ارتباط موثر با بافت و جامعه پژوهش و طراحی ابزار بافتی برای پژوهش، و گردآوری و تحلیل ساخت یافته داده های پژوهش.

فصل سوم-  ارائه: آموزش و تمرین شیوه های طرحریزی و نگارش موثر یافته های پژوهش در قالب گزارش، مقاله و پوستر با دو چشم انداز علمی– پژوهشی و ترویجی.

مخاطبان: این کارگاهها مناسب افرادی هستند که می خواهند پژوهش و پژوهشگری را به عنوان یک علم، یک هنر و یا یک حرفه بیاموزند، از اندوخته های خود برای حل مسائل واقعی کشور – و جهان – استفاده کنند و از این رهگذر آثار تاثیرگذار منتشر کنند و کسب درآمد نمایند.

علاقه مندان می توانند با مطالعه بخش معرفی این کارگاهها ، کارگاه(های) موردعلاقه یا متناسب با نیاز خود را انتخاب نمایند. سپس با دریافت،‌ تکمیل و ارسال«برگ درخواست شرکت» به نشانی isaim[at]irandoc.ac.ir در کارگاه دلخواه خود شرکت نمایند.

(1)    پژوهش مولد و ماندگار پژوهشی است که:

–       در موضوع و بافتی مشخص، دانش، بینش و راهکار کاربردی و بومی پسند تولید می کند؛

–       دستاوردهای آن به سلامتی، رفاه و شادی جامعه کمک می کنند؛‌

–       و – به دلیل ملاحظات ویژه ای که در طراحی، اجرا و ارائه آن درنظرگرفته می شوند – برای مجری آن نام و نان  می‌آورد (نظری, 1391).

 نظری، مریم. 1391. پژوهش مولد و ماندگار: مقدمه اي بر چيستي، چرايي، و چگونگي. سی و دومین سخنرانی علمی  پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران، تهران: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، اول آذرماه.

какую сковородуvsemsmart.ru

یک دیدگاه

  1. با سلام عرض ادب
    لظفا تاریخ برگزاری دوره حداقل فصل اول را اعلام کنید. بنده برای نگارش پروپوزالم بسیار علاقه مندم که در این کارگاه شرکت کنم. ای کاش زودتر این کارگاه برگزار شود.