خانه / آرشيو / اخبار / کارگاه‌های فصلی «انجام دهیم تا بیاموزیم» برگزار می‌شوند

کارگاه‌های فصلی «انجام دهیم تا بیاموزیم» برگزار می‌شوند

انجمن علمی مدیریت اطلاعات ایران برگزار می کند:

کارگاه‌های فصلی «انجام دهیم تا بیاموزیم» پژوهش مولد و ماندگار(1)

 

این کارگاه‌ها در تابستان 93، در سه فصل جداگانه به شرح زیر و با تدریس سرکار خانم دکتر مریم نظری عضوهیئت مدیره این انجمن برگزار می شوند:

فصل اول  طراحی: آموزش و تمرین شیوه های خواندن و نوشتن مبانی نظری و پیشینه پژوهش، طراحی بخش بیان مسئله، چهارچوب نظری، پرسش اصلی، و پروتکل پژوهش (طراحی پرسشهای عملیاتی، تعیین روش و داده).

فصل دوم- اجرا: آموزش و تمرین شیوه های برقراری ارتباط موثر با بافت و جامعه پژوهش و طراحی ابزار بافتی برای پژوهش، و گردآوری و تحلیل ساخت یافته داده های پژوهش.

فصل سوم-  ارائه: آموزش و تمرین شیوه های طرحریزی و نگارش موثر یافته های پژوهش در قالب گزارش، مقاله و پوستر با دو چشم انداز علمی– پژوهشی و ترویجی.

مخاطبان: این کارگاهها مناسب افرادی هستند که می خواهند پژوهش و پژوهشگری را به عنوان یک علم، یک هنر و یا یک حرفه بیاموزند، از اندوخته های خود برای حل مسائل واقعی کشور – و جهان – استفاده کنند و از این رهگذر آثار تاثیرگذار منتشر کنند و کسب درآمد نمایند.

علاقه مندان می توانند با مطالعه بخش معرفی این کارگاهها ، کارگاه(های) موردعلاقه یا متناسب با نیاز خود را انتخاب نمایند. سپس با دریافت،‌ تکمیل و ارسال«برگ درخواست شرکت» به نشانی isaim[at]irandoc.ac.ir در کارگاه دلخواه خود شرکت نمایند.

 

 

(1)    پژوهش مولد و ماندگار پژوهشی است که:

–       در موضوع و بافتی مشخص، دانش، بینش و راهکار کاربردی و بومی پسند تولید می کند؛

–       دستاوردهای آن به سلامتی، رفاه و شادی جامعه کمک می کنند؛‌

–       و – به دلیل ملاحظات ویژه ای که در طراحی، اجرا و ارائه آن درنظرگرفته می شوند – برای مجری آن نام و نان  می‌آورد (نظری, 1391).

 نظری، مریم. 1391. پژوهش مولد و ماندگار: مقدمه اي بر چيستي، چرايي، و چگونگي. سی و دومین سخنرانی علمی  پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران، تهران: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، اول آذرماه.

сборная швеции по футболу составлобановский александр

یک دیدگاه

  1. سمانه تاجيك

    با سلام
    محل تشكيل كارگاه‌ها در انجمن مديريت اطلاعات ايران مي‌باشد و شيوه‌ي برگزاري، در پيوند معرفي كارگاه‌ها در خبر آمده است.